Datum: 03.08.2013

Vložil: štěpán

Titulek: doplnění

Ahoj. Docela zajímavé. Kdybys pokračoval (a aplikoval moderní termodynamickou teorii) tak se odpověď přímo nabízí: nejmenší dílek je informace, informace je něco, co lze zjistit. No nic.
Na tento tvůj web jsem narazil, když jsem vymyslel následující vtip (a k němu hledal jiné a podobné příspěvky k tématu matematiky a bible):
vycházejme z předpokladů Křesťanství: "cesty páně jsou nevyzpytatelné"; nejlepší křesťan v historii byl J.Kristus a na zemi žil 33let; demografické údaje (dnešní populace a přírůstek populace)
postup: pravděpodobnost že se člověk ve věku n-1 let dožije n let je 1/2 ("Boží náhodnost"), takže pravděpodobnost že se dožije jedinec n let (dále jen P(n) ) je 2^(-n) [dvě na mínus entou]. Když se tento průměrný věk lidí dostane přes oněch 33 let, znamená to, že nikdo už není tak dobrý Křesťan jak by mohl být (protože nikdo neudělá více zázraků než J.Kristus). Takže sešle Bůh opět na lidstvo buď hněv nebo znovu J.Krista.
A tato událost bude ve chvíli kdy populace=2^33=asi 8,5 miliard lidí, což z demografie může být někdy v letech 2038 až 2048. To je lepší vtip než Změna světa z Májského kalendáře, co?
Něco o mně se dozvíš z www.stoprotonu.webnode.cz

Přidat nový příspěvek